pondělí 28. března 2016

Dětské letní tábory

Spousta rodičů s nástupem jara řeší otázku, zda poslat své dítě v létě na dětský tábor. Když už se rozhodnou, že by svou ratolest na tábor i poslali, nastává otázka: "Jaký tábor ale bude pro tu naši dcerku/syna vhodný?"

Letních táborů pořádají Domy dětí nebo cestovní agentury nespočet. A když se podíváte na internet, můžete ztrávit třeba i tři dny hledáním toho vhodného tábora. Všichni si své tábory vychvalují, předhánějí se nejen v tématech, ceně, ubytování ale také v tom, co je náplní tábora.

Spousta dětí, hlavně těch starších už nechce jezdit na ty klasické tábory pod stan, kde není signál, vaří se v kotlíku, v noci je koušou komáři a chodí na celodenní túry. Proto, takových táborů v naší republice i ubývá. Děti si dnes vybírají spíše tábory co jsou v chatkách či budově, při nejhorším v hotelu. Na jednu stranu je to dobře, že nám dítě nepřijede pokousané od komárů, s rozbitýma kolenama, s tím, že v lese mu našli dvě klíšťata atd. Ale mohou si děti takový tábor, neboli jak já říkám Dětský rekreační pobyt užít? Když se jich po návratu zeptáme jak si tábor užili a co dělali, oni vlastně ani neví.

Na táboře, kde mají děti celý den volnou zábavu, co nechcou dělat to nemusí a mohou se celý den válet s mobilama v posteli nevidím nic lákavého. Tohle přece není tábor. Na správném táboře se hraje spousty her, chodí se k vodě a večer se sedí u táboráku s kytarou. Ale smutné je, že děti obzvláště v pubertě zajímají tábory, kde se moc neušpiní a kde mají jak se říká volnou ruku.

Tak co? Jaký dětský tábor byste si vybrali vy pro své dítě?
  • Ten, kde se děti předhání v tom, kdo má na sobě hezčí oblečení a kdo je větší "frajer"?
  • Nebo ten, kde seti chodí na túry, hrají lesní a polní hry, chodí se koupat k vodě a je jim jedno co mají zrovna na sobě?
Záleží jen na vás, jaký názor si na to uděláte, ale já určitě preferuji druhý typ táborů.

 Napište mi do komentářů, jaké máte vy zkušenosti s letníma táborama, které doporučujete a na které by jste své děti víckrát neposlali.

Žádné komentáře:

Okomentovat