Letních táborů pořádají Domy dětí nebo cestovní agentury nespočet. A když se podíváte na internet, můžete ztrávit třeba i tři dny hledáním toho vhodného tábora. Všichni si své tábory vychvalují, předhánějí se nejen v tématech, ceně, ubytování ale také v tom, co je náplní tábora.
Spousta dětí, hlavně těch starších už nechce jezdit na ty klasické tábory pod stan, kde není signál, vaří se v kotlíku, v noci je koušou komáři a chodí na celodenní túry. Proto, takových táborů v naší republice i ubývá. Děti si dnes vybírají spíše tábory co jsou v chatkách či budově, při nejhorším v hotelu. Na jednu stranu je to dobře, že nám dítě nepřijede pokousané od komárů, s rozbitýma kolenama, s tím, že v lese mu našli dvě klíšťata atd. Ale mohou si děti takový tábor, neboli jak já říkám Dětský rekreační pobyt užít? Když se jich po návratu zeptáme jak si tábor užili a co dělali, oni vlastně ani neví.
Na táboře, kde mají děti celý den volnou zábavu, co nechcou dělat to nemusí a mohou se celý den válet s mobilama v posteli nevidím nic lákavého. Tohle přece není tábor. Na správném táboře se hraje spousty her, chodí se k vodě a večer se sedí u táboráku s kytarou. Ale smutné je, že děti obzvláště v pubertě zajímají tábory, kde se moc neušpiní a kde mají jak se říká volnou ruku.
Tak co? Jaký dětský tábor byste si vybrali vy pro své dítě?
- Ten, kde se děti předhání v tom, kdo má na sobě hezčí oblečení a kdo je větší "frajer"?
- Nebo ten, kde seti chodí na túry, hrají lesní a polní hry, chodí se koupat k vodě a je jim jedno co mají zrovna na sobě?
Napište mi do komentářů, jaké máte vy zkušenosti s letníma táborama, které doporučujete a na které by jste své děti víckrát neposlali.

Žádné komentáře:
Okomentovat